Amberland AJBARajbar

* 28.03.2011

Otec: Eniseyskiy Medved Gvardii Polkovnik
Matka: Gorgona Bargun Bargais

Chovatel: Maria Demchenko, import Lotyšsko

DKK 0/0, DLK 0/0
Rodokmen Výstavy a setkání Galerie PotomciVýstavní úspěchy: res.CAC HUAjbar je ještě mladý pes ve stadiu formování, středního rámce s dobře modelovanou hlavou, ladných linií bez lymfatičnosti, s kratší čenichovou partií s dobře vyplněnými lícemi, plochým čelem a tmavým okem. Jeho celková kompaktnost se správně zaúhlenými končetinami a prostornými chody zaručuje harmonii psa ve statice i v pohybu. Právě v pohybu exceluje svojí dynamikou, ladností a rychlostí, s čímž je spjata i jeho vitalita a velmi tempetamentní povaha. Ajbar je vynikající hlídač, v případě obrany s razantní reakcí, ale v přítomnosti domácích je velmi komunikativní i k cizím. Velmi ohleduplný je i k dětem, které má rád. Venku je velice dobře ovladatelný, neustále komunikuje a nechá se odvolat od každého vyššího zájmu.

V typu je podobný svému otci Eniseiskii Medved GVARDII POLKOVNIK, jenž je 5-ti násobným junioršampionem a šampionem Lotyšska. Linie otce je vedena na legendární fenu všech dob - VARNU, matku proslulého GVIDONA iz Svetlogo Doma. VARNA je zakladatelkou linie proslulé chovatelské stanice Svetlij Dom. Babička Ajbara Eniseiskii Medved ROSOMACHA byla jednou z výstavně nejúspěšnějších fen Ruska – Grand šampion Ruska, stejně jako děd Bii-Hem ROKOT. Ze strany matky ROSOMACHY figuruje v genech ještě fena VAM BOSJA, zakladatelka linie slavné stanice Stolica Sibiri.

Rovněž matka AJBARA – GORGONA je šampionkou Lotyšska a je potomkem několikanásobných šampionů. Její otec BARON je potomkem slavného Interšampiona a Šampiona Ruska MANATA MIŠKY a Šampiona Ruska VASILISY iz Ruskoi Legendy, která se ještě ve velmi dobré kondici předvedla na klubové výstavě v Rusku ve 14-ti letech. Ze strany matky (babičky Ajbara) byl v plemenitbě použit legendární plemeník POBEDITEL iz Sokolinogo Gnezda, jenž dal řadu kvalitních potomků.

Velkou výhodou je monitorování velkých psů v Lotyšsku na DKK a DLK z čehož pak vyplývá i předpoklad, jak by na tom mohlo být po této zdravotní stránce i potomstvo. Oba rodiče mají DKK 0/0, DLK 0/0.
S Ajbarem nemáme žádné výstavní ambice, neboť ani vzhledem k jeho kupírovaným uším ho u nás vystavovat nemůžeme, nýbrž od něj očekáváme kvalitní potomstvo.